29 Ekim 2007 Pazartesi

ng

Ve Bay Nihat çizmeyi aştı. Daha doğrusu maskesinin biri daha düştü. Karikatür-Mizah dergisinde yazdığı günlerden beri takip ediyordum onu. Vatan-Millet konularında, bu toprak ve değerleri konularında "damar" yazıları vardı. Bir bayram günü gittiği camide cemaatin "Allahu Ekber, Allahu Ekber" diye başlayan Tekbir'i okumasını öven bir yazısı vardı ki duygulanmamak elde değil. Tekbir'le ilgili methiye ancak bu kadar güzel olabilir diye geçti içimden. Bestekarı'nın bu toprağın çocuğu olduğunu öne çıkararak milletimizin hasletlerini övüyordu. Ne güzel. Sonra televizyona çıkmaya başladı. Takip ettik hararetli konuşmalarını. Yerinde duramıyor, zıplıyor, saçları ile oynuyor, kızıyor, bağırıyor, ağlıyor, küfrediyor, kahrediyor, "keselim" deyip birden programı bitiriyor. İzleyen herkes de "helal olsun" diyor. Ama gittikçe ana eksenden bir sapma olduğunu hissetmeye başladım. Kontrolden çıkmış boğa gibi saldırıyordu ama saldırılarını bir kesime (daha önce methiye dizdiği bu toprağın çocuklarına) yönlendirmeye başladı. Soğuk baktığı ulusalcılara yakınlaştıkça yakınlaştı ve en sonunda dün akşam izlediğim programda çizmeyi aştı:
Bana bak Bay Nihat. Artık sana NG diyeceğim.(negatif anlamında) Mümkünse seni ağzıma da almayacağım. Şimdi seninle olan bu son temasımda üzerimde olan teşekkür borcumu ödeyim, bir daha çıkma karşıma. Teşekkür ederiz sana ki bir ihanetin uzun süreli ve profosyönelce nasıl yapılacağını canlı canlı gösterdin. Önce damardan gireceksin, insanların hoşlandığı kelimeleri kullanacaksın, onların kalbine gireceksin, onlardan biri gibi görüneceksin veee zamanı gelince zehirini boşaltacaksın. Yok öyle yağma. Sen kimsin "lan" diyorsun insanlara. Sokağa dökülen gençlere asi yönlerini hatırlatmak da neyin nesi. Kime isyan edecek bu çocuklar. "Vatan sevgisini o kadar abartmayın, sevgi burdadır" diye kıllı göğsünü gösteriyorsun. Vay hain vaay. Vatan sevgisi ne zamandan beri devlete isyanla bir tutulur oldu.

1 yorum:

Hacı Ahmet Yıldız dedi ki...

hocam, bu adamı baştan beri hiç gözüm tutmamıştı zaten.böyle bir yazı yazdığın için teşekkür ederim.birisinin bu adama haddini bildirmesi lazımdı.plan aynı.bizi bize kırdırıp kendi emellerine ulaşmak.ama o köprünün altından çook sular aktı.yemez "TÜRK GENCİ"artık bu numaraları.gerçi Türk kelimesi artık kasıtlı olarak kullanılmıyor.adını "ulusalcılık" olarak değiştirdiler.