14 Kasım 2009 Cumartesi

-


En doğal halinle gönlüm içresin
Her kalp atışında duyulur sesin

- Hocam, halinizin doğal olduğu kesin de, gecenin bu saatinde bir ses duyulacağını hiç zannetmiyorum. Boşuna beklemeyin derim acizane.
- Gene mi sen? Bak evlat bir daha yalnızlığıma müdahale edersen bilmiş ol ki ben de senin hayatına kast ederim. Yahu neden herkes gibi değilsin? Sabahtan akşama kadar konuştuğum, görüştüğüm insanlardan biri de sen ol. Oturalım, yemek yiyelim, sen sor ben cevaplayım ama ne olur böyle yapma. Şimdi gönlümle birlikteyim gördüğün gibi. Bırak yalnız kalayım şöyle rahat rahat!
- Kendinizi kandırmayın hocam, hiç de rahat bir haliniz yok. Oturuşunuz, duruşunuz, yüz hatlarınız ele veriyor sizi. Her an bir şeyler olacakmış modunda oturmuşsunuz. Daldaki ürkek kuşa benziyor plastik sandalye üzerindeki haliniz! Özür dilerim hocam ama ben sizin bu halinizi seviyorum. Kapıdan kovsanız bacadan girerim.
- Ah benim davetsiz misafirim, başımın tatlı belası evladım! Gel otur şuraya. Hiç ses çıkarma, nefesini tut tutabildiğin kadar. Sessizlik deryasına dalalım birlikte, dayanabildiğin yere kadar gel benimle.
-
-

Hiç yorum yok: