20 Kasım 2009 Cuma

S.A.V.

Devran-ı Dünya'da, bizleri yedi günde bir şereflendiren Cuma'mız mübarek olsun. Seher vakti ile birlikte yağmaya başlayan rahmet ve bereket yağmurundan azami nasiplenen bahtiyarlara selâm olsun. Bu vakitleri vesile bilelim, önden gidenlerin izini takip edelim. En önden gidenimiz, önderimiz, efendimiz, tabibimiz, habibimiz, herşeyimiz; gözlerimizin ışığı, gönüllerimizin ferahlığı, kainatın övüncü Muhammed Mustafâ'ya (Sallallahü Aleyhi Vesellem) bol bol salavat getirelim. Çaresiz kaldık, çare O'ndadır, dizlerimizde derman, gözlerimizde fer kalmadı, derman O'ndadır. Yolda kaldık, önümüze sis çöktü, yolumuzu aydınlatacak ışık O'ndandır.
Peygamber (S.A.V) âşıklarından Eşrefoğlu Rûmi hazretlerinden olsun bugünkü yol azığımız. Dert içinde dermanı, damlada ummanı gören Hak dostlarına selam olsun.

Ey gönül bir derde düş ki onda derman gizlidir
Gel eriş bir katreye ki onda umman gizlidir
Terk edip canı cihanı giy feragat cübbesin
Bu feragat cübbesinde sırr-ı Sultan gizlidir

Gün içinde dua etme ihtiyacı hissettiğimiz bir an gelirse işi gücü bırakıp can-u gönülden dua edelim. Bilelim ki gönlümüze ve dilimize dua için serbestiyet ihsan eden Rabb'imiz, o anda Rahmân (Celle Celalühû) ismi şerifi ile tecelli etmektedir. Fırsatı kaçırmadan, kendimizi sınırlamadan rahmeti bol Allah'ımızdan isteyelim istediğimiz kadar. Vesselam...

Hiç yorum yok: