2 Mayıs 2017 Salı

Eser Durağı

Eser diye bir miktar varmış, lakin bu "miktar"ın ne "kadar" olduğu konusunda kafalar karışıkmış. Her kafadan bir ses çıkınca "susun" diye ünlemiş meskun mahal muhtarı. Bu "takdir"le ilgili bir durumdur. O "eser" sizin bildiğiniz eserlerden değildir. Kader konusuna girer. Ezelden bellidir ne kadar olacağı. 

"Ama" diye itiraz edecek olmuş kenarda bekleyen cılız sesli rical. Ama edememiş. beyninin kıvrımlarında belirip sinir yolu ile diline gelen itiraz kelimeleri ses tellerine varmadan eriyip gitmiş nisan karı gibi. Dili söz dinlemediği için eli havada kalmış zavallının. Kısa sürede itirazdan eser kalmamış. Eserinizle övünebilirsiniz diyecek hali bile kalmamış. Bir kenara çekilmiş uzun uzun kader konusunda düşünmeye başlamış.

Tam bu sırada uzaklardan bir adamın sesi duyulmuş. "Durun! siz kardeşsiniz" diye ünlemiş. Bakın size bir eser getirdim. Hem Türkçe, hem Kürtçe, hem Arapça kelimeler var içinde. Sakın ha, herkes kendi kelimelerini çekiştirmesin. İşin bereketi kaçar yoksa. Mevsim kışa döner, bu güzelim beldede muhabbetten eser kalmaz yoksa. Demiş.Vesselam...

Hiç yorum yok: